۱۳۹۷/۱۰/۰۸
فرماندار ویژه لارستان در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده با حضور رئیس دانشگاه شیراز:

لارستان از توانمندی‌های بالفعل و بالقوه ای در عرصه های مختلف تولید علم و دانش برخوردار است / راه تولید علم و دانش، تحقیق و پژوهش است/ ما نمیتوانیم همیشه مصرف کننده باشیم، بلکه باید به تولید علم از طریق پژوهش بپردازیم/ در عرصه پژوهش و تحقیق میان دانشگاهها و مراکز تحقیقی شهرستان اتحاد و همدلی وجود داشته باشد/ میتوان با پیوند علم با عرصه صنعتی، کشاورزی و فرهنگی، گام مثبتی در جامعه برداشت

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: راه تولید علم و دانش، تحقیق و پژوهش است.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده شهرستان که با حضور دکتر نادگران رئیس دانشگاه شیراز در محل سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری برگزار گردید؛ افزود: شهرستان لارستان از توانمندی‌های بالفعل و بالقوه ای در عرصه های مختلف تولید علم و دانش با استفاده از نیروهای با استعداد برخوردار است.
وی با بیان اینکه در این منطقه ۱۴ مرکز آموزش عالی با حدود ۷ هزار دانشجو و 4 حوزه علمیه و مدرسه علوم دینی با حدود ۹۰۰ طلبه وجود دارد؛ تصریح کرد: این مهم، ظرفیتی را ایجاد کرده است که این افراد با هم اندیشی و هماهنگی هم می توانند با پیوند علم با عرصه کشاورزی، صنعتی و فرهنگی گام مثبتی در جامعه برداشت و محیطی را در آینده فراهم کنند که فعالیت ها و اقدامات ما چه در عرصه مدیریتی، چه در عرصه خدماتی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و حتی امنیتی علم محور و دانش بنیان شود و زمینه ای ایجاد گردد که در همه عرصه ها کمینه سازی ضایعات در پی داشته باشد، چرا که یقینا اگر چنین اقداماتی در عرصه اجتماعی خودمان داشته باشیم، راهی جز تولید علم و دانش نداریم و این تولید علم و دانش فقط از مسیر پژوهش و تحقیق گذر خواهد کرد.
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: ما نمی توانیم برای همیشه مصرف کننده ی دانش و علوم گذشتگان باشیم، یعنی اگر بخواهیم به این شکل عمل کنیم و صرفاً تاکید بر مصرف علم داشته باشیم، همچنان مثل گذشته عمل می نماییم. اگرچه مصرف علم خودش می‌تواند انباشته علم و دانش و نهایتاً تولید علم در پی داشته باشد که این تولید علم از مراکز دانشگاهی، حوزه های علمیه، مدارس و مبتنی بر تحقیق و پژوهش و استفاده از فناوری‌های روز میسر خواهد شد.
وی راه تولید علم و دانش را تحقیق و پژوهش بیان کرد و گفت: ما نمیتوانیم همیشه مصرف کننده باشیم بلکه باید به تولید علم از طریق پژوهش بپردازیم و این مورد از طریق دانشجویان و  طلاب و دانش آموزان امکان خواهد داشت.
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: امیدواریم بر اساس پیوندی که بین مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و حوزه های خدماتی و مدیریتی و صنعت و غیره و نیازها و درخواست های جامعه ایجاد می شود، این تلفیق و پیوند بتواند در آینده مسیر رشد و توسعه همه جانبه را در کشور فراهم کند.
حسنی در پایان ابراز امیدواری کرد که در عرصه پژوهش و تحقیق میان دانشگاهها و مراکز تحقیقی شهرستان اتحاد و همدلی وجود داشته باشد.
 پیش از این نیز حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان، دکتر نادگران رئیس دانشگاه شیراز و دکتر علی طاهری رییس مجتمع آموزش عالی لارستان هم پیرامون موضوع پژوهش و تحقیق مطالبی را بیان کردند.
 در پایان از پژوهشگران و فناوران برگزیده، شایسته و برتر شهرستان در سال 1397 با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


 


منبع : فرمانداری شهرستان لارستان

کد خبر : 70370
تعداد بازدیدها : ۱۴۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است