۱۳۹۷/۰۹/۲۸

بازدید رییس سازمان امور عشایر کشور و فرماندار ویژه لارستان از منطقه عشایرنشین بخش مرکزی

رییس سازمان امور عشایر کشور و فرماندار ویژه لارستان از منطقه عشایرنشین بخش مرکزی این شهرستان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ مهندس کرمعلی قندالی معاون وزیر و رییس سازمان امور عشایر کشور به همراه جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با حضور در منطقه عشایری ایل خمسه عبدالرضایی بخش مرکزی لارستان با جمعی از عشایر این منطقه دیدار و از نزدیک به بررسی مسائل و مشکلات آنها پرداختند.
در این بازدید رییس سازمان امور عشایر کشور در سخنانی گفت: 400 میلیارد تومان برای اجرای اشتغال در مناطق عشایری کل کشور اختصاص می یابد که این مبلغ به عنوان تسهیلات در مناطق برخوردار با سود ۱۴ درصد و در مناطق کمتر برخوردار با سود ۱۰ درصد به عشایر پرداخت می‌شود.
قندالی ادامه داد: با مشارکت سایر دستگاه‌ها و مصوبه شورای عالی عشایر ارائه خدمات آموزشی (رسمی، مهارتی، ترویجی) به عشایر در دستور کار است.
وی افزود: دولت تلاش می کند با اجرای طرح های ویژه فرهنگی، اقتصادی، بهداشتی و درمانی، جامعه عشایری را از تمام خدماتی که به شهروندان عادی ارائه می شود، برخوردار کند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد: آنچه در خصوص جامعه عشایری مهم است و وزیر جهاد کشاورزی هم به آن تاکید دارند، یکی بحث ارتقا معیشت عشایر و یکی هم ارتقا رفاه و سطح زندگی آنان است.
وی تاکید کرد: باید از ظرفیت تشکل های عشایری با افزایش سرمایه آنها، در خدمت به جامعه عشایری کشور استفاده مطلوب را ببریم.
قندالی،افزایش سرمایه تشکل های عشایری را از اهداف راهبردی سازمان امور عشایر عنوان کرد و افزود:تا پایان سال سرمایه تشکل های عشایری ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می کند.
وی با بیان این که اگر تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری به بهره بردار واقعی آن که عشایر و روستاییان هستند، نرسد همه ما مدیون هستیم، اظهار داشت: این تسهیلات را باید به سمت سرمایه گذاری و توسعه مشاغل در مناطق عشایری سوق دهیم.
در این بازدید همچنین جمعی از عشایر ایل خمسه عبدالرضایی بخش مرکزی لارستان مشکلات خود را از جمله نبود راه مناسب، کمبود آب شرب، برق رسانی و غیره بیان کردند و خواستار رفع این موارد شدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان در این دیدار همچنین مدیر کل امور عشایر استان فارس، علی پیروز بخشدار مرکزی و روسای ادارات برق، آبفا روستایی، امور عشایر، معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی لارستان نیز حضور داشتند.


 
 


منبع : فرمانداری شهرستان لارستان

کد خبر : 70223
تعداد بازدیدها : ۱۵۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است