۱۳۹۷/۱۰/۰۸
فرماندار ویژه لارستان در مراسم تجلیل از اصحاب نهضت سواد آموزی؛

خدمات آموزشیاران در درازمدت منشا تحول و تغییر است/ آموزش زیربنای توسعه، پیشرفت و بالندگی انسان ها است/ توسعه باید متوازن باشد و گرنه باعث ایجاد ناهنجاری می شود/ در کنار آموزش های عالی نباید از آموزش های اولیه غفلت کنیم و نهضت سواد آموزی متولی این موضوع است/ همه دستگاه ها باید در امر آموزش در حوزه سوادآموزی همکاری کنند/ انتظار است که گسترش آموزش در حوزه سواد آموزی بیشتر شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: در کنار آموزش های عالی نباید از آموزش های اولیه غفلت کنیم و نهضت سواد آموزی متولی این موضوع است.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم تجلیل از اصحاب نهضت سواد آموزی؛ که به مناسبت ۷ دی سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سالن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد؛ گفت: آموزشیاران نهضت سوادآموزی، افرادی هستند که در سخت‌ترین وضعیت و با کمترین حقوق و با رفتن به دورترین مناطق روستایی و عشایری انجام وظیفه می کنند و کاری را انجام می دهند که در درازمدت منشا تحول و تغییر است.
وی با تاکید بر اینکه آموزش زیربنای توسعه، پیشرفت و بالندگی انسان ها می شود؛ تصریح کرد: اگر آموزشیاران در راستای آموزش مردم و افرادی که از تحصیل عقب مانده اند، گام بر ندارند، یقینا تعارضاتی را به دنبال خواهد داشت و ممکن است فاصله ای از نظر فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و غیره بین افراد جامعه پیش بیاید و هیچ وقت این فاصله کم نخواهد شد.
معاون استاندار فارس گفت: یقین می دانیم که یکی از مشخصه های اصلی توسعه این است که آحاد جامعه از نظر فرهنگی، آموزشی، سیاسی، اقتصادی و غیره بطور یکسان از فرصت ها برخوردار شوند تا توسعه هماهنگ و همه جانبه شود.
حسنی اظهار داشت: جامعه ای که یک گروه آن، از نظر علمی پیشرفت داشته باشد و یک گروه از نظر اقتصادی رشد کنند، اما  گروهی بی سواد و یا فقیر باشند، آن جامعه ممکن است از نظر فرهنگی و اجتماعی عقب مانده باشد و باعث ایجاد فاصله های طبقاتی شود.
فرماندار ویژه لارستان اذعان داشت: هنر در این است که جامعه همه جانبه رشد و توسعه یابد و زیربنای همه اینها آموزش است و مسیر منشا تحول و تغییر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: با مشکلات آموزشیاران آشنا هستیم و امیدواریم به زودی مشکلات این قشر زحمتکش جامعه حل شود.
حسنی در پایان اظهار امیدواری کرد: انتظار است که گسترش آموزش در حوزه سواد آموزی بیشتر شود و تعداد بیسوادان جامعه روز به روز کمترشود و همه آحاد جامعه باسواد شوند تا جایگاه مان در استان برتر باشد.
پیش از این دکتر مهدی اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش لارستان نیز به ایراد سخن پرداخت.
همچنین دو نفر از آموزش دهندگان به نمایندگی از سایر همکاران خود، مطالبات و مشکلات صنفی خود را به اطلاع شورای سوادآموزی شهرستان رساندند.
 در پایان از آموزش دهندگان دوره های مختلف سواد آموزی تجلیل به عمل آمد.


 


منبع : فرمانداری شهرستان لارستان

کد خبر : 70367
تعداد بازدیدها : ۹۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است