۱۳۹۷/۱۰/۱۳
فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری شهرستان:

صیانت از بیت المال و احساس مسئولیت نسبت به این امانات وظیفه مسئولین است/ خدمات نظام در طی این ۴۰ سال، بطور مستدل و مستند برای مردم و بخصوص نسل جوان تبیین شود/ تنها راه مقابله با دشمنان و فائق آمدن بر مشکلات، اتحاد و وحدت همه نیروهای کشور است/ روزهای ملی مربوط به همه آحاد مردم است و نباید تحت تاثیر حرفهای جناحی از جایگاه و ارزش آن کاسته شود/ برای اتمام پروژه ها ادارات شهرستان به طور مستمر با ادارات کل خود ارتباط داشته باشند/ ولایت فقیه، اتحاد مردم و ارزشهای دینی، رمز پیروزی و تداوم انقلاب بوده است/ مردم با همه این تحریم‌ها و گرانی ها همچنان استوار، محکم و گسترده تر از قبل در میدان حضور دارند/ در لارستان وحدت عمل در بین همه ارکان نظام وجود دارد و باید مواظبت کنیم تا این هماهنگی در مسیر خدمت به مردم ادامه یابد

فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: تنها راه مقابله با دشمنان و فائق آمدن بر مشکلات، اتحاد و وحدت همه نیروهای کشور است.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی و بازرسی در راستای جلوگیری از تخلفات اداری و مفاسد اقتصادی اقدامات بسیار جدی را در دستور کار داشته و خواهند داشت؛ افزود: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان در جهت سالم سازی اداره خود تلاش و در این خصوص اصلاً سهل‌انگاری نکنند و تاکید می کنم بر روی خود و کارمندان اداری نظارت کامل داشته باشند و وضعیت مالی اداره خود را کنترل و به حفظ بیت المال اهمیت دهند.
وی ادامه داد: همانطور که به دارایی های شخصی خود دقت می کنید در حوزه اداری نیز احساس مسئولیت بیشتر کرده تا در هرچه بهتر شدن وضعیت اداری از حیث کاهش تخلفات در نظام اداری گام برداریم.
 فرماندار ویژه لارستان در ادامه به گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امسال یقیناً برای همه ما بزرگداشت دهه فجراز اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که در این ۴۰ سال، نظام اسلامی ما به پختگی رسیده است و نهال گرانقدر و با ارزشی که در سال‌های اولیه انقلاب کاشته شد، ریشه دوانده و تنومند شده است و بایستی تا آنجا که در توان و اختیار داریم، خدمات انقلاب و نظام و فعالیت‌هایی که در طول این ۴۰ سال انجام شده است در حوزه های مختلف، با تقسیم کار درست و با تشکیل کمیته های تخصصی در ابعاد مختلف برای مردم تشریح و تبیین نماییم.
وی تاکید کرد: البته اقدامات و فعالیتها و همه خدمات و هر آنچه را که برای مردم می گوییم بایستی مبتنی بر واقعیت باشد، چرا که مردم با توجه به شبکه‌های متعدد خبری که در اختیار دارند، تمامی اقدامات ما را می‌دانند. بنابراین گسترش دامنه فعالیت‌های خودمان در ارائه ثمره انقلاب به مردم باشد و از واقعیت ها نیز غافل نشویم.
حسنی اظهار داشت: در این راستا امسال همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌بایست با ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که مسئولیت آن با امام جمعه لارستان است همکاری نمایند و در این ایام ستاد دهه فجر شهرستان نیز فعال خواهد بود.
 معاون استاندار فارس خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم نقاط قوت نظام و انقلاب را به جهانیان اعلام نماییم، چون استکبار جهانی در پی آن است تا نظام اسلامی ما را ناکارآمد جلوه دهد و باید ما در این راستا عملکردها، اقدامات و پیشرفت های انجام شده را برای مردم بیان کنیم.
 حسنی افزود: ادارات شهرستان به طور مستمر با ادارات کل خود ارتباط تنگاتنگی داشته باشند و نسبت به تامین اعتبار برای شهرستان و برای اجرای پروژه‌های عمرانی تلاش نمایند.
 وی به در پیش بودن یوم‌الله 12 و 22 بهمن ماه هم اشاره کرد و گفت: مردم ما در تمامی عرصه ها مشارکت جدی دارند و به این موضوع نیز اهمیت ویژه تری قائل اند، لذا ما نبایستی بگذاریم عده ای بیایند و این روز های ملی و مذهبی ما را همچون ۲۲ بهمن را محدود به مسائل سیاسی، جناحی، حزبی، قومی و غیره نمایند، چرا که ۲۲ بهمن مربوط به کل کشور است، مربوط به کل مستضعفان و مسلمین جهان و ۸۰ میلیون ایرانی و مربوط به نسل‌های آینده است و تا قرن ها ادامه خواهد داشت.
 حسنی ادامه داد: اگر ما مسئولین رضایتمندی ایجاد نکنیم و مردم ناراضی باشند و در کنار وضعیت بد اقتصادی نارضایتی ها را دامن بزنیم، ممکن است دشمنان از این موضوع سوء استفاده کنند و بخواهند دست به اقداماتی بزنند که البته تاکنون نتوانسته اند، چرا که ملت شجاع ما با همه این تحریم‌ها و گرانی ها همچنان استوار، محکم و گسترده تر از قبل در میدان حضور دارند و مطمئنم در روز ۲۲ بهمن ماه امسال حضورشان چشمگیرتر و پرشور تر از سالهای قبل خواهد بود.
 فرماندار لارستان اذعان داشت: اگرمی خواهیم بر مشکلات فائق آییم و اگر می خواهیم در مقابل تهاجمات همه جانبه دشمن بیایستیم، هیچ راهی جز وحدت نیروهای انقلاب نداریم و تأکید می‌کنم دستگاه‌های اجرایی شهرستان در محیط اداری خود و در برنامه های اجتماعی که طراحی می کنند، ضمن اینکه از سیاست های کلی نظام و انقلاب و از برنامه‌های دولت حمایت می کنند، بنا را بر این بگذارند که همه افراد جامعه را به یک دید ببینند و در سخنرانی‌ها و در ارائه خدمات، خدایی نکرده حرفی یا صحبتی از اختلاف و تفرقه به میان نیاورند، چرا که ما به همبستگی امت اسلامی نیاز داریم که خدا را شکر در منطقه لارستان، دستگاه های اجرایی، فرمانداری، امام جمعه، اعضای شورای تامین، نماینده مردم شهرستان و جریان های سیاسی فعال بر این موضوع توافق نظر دارند و این وحدت و انسجام و همبستگی انشاالله در دهه فجر هم عملی ادامه خواهد داشت.
حسنی با بیان اینکه روزهای ملی روز همه است و نبایستی تحت تاثیرجریان های سیاسی و باندی  قرار بگیرد؛ ادامه داد: فرمانداری وظیفه اش فراهم کردن بستر برای جریان های سیاسی و مذهبی و برای فعالیت و تبیین فضای وضع موجود است و جریان های سیاسی هر وقت تقاضا داشته باشند در چارچوب قانون می وانند فعال شوند و جهت گیریهای سیاسی و برنامه های خود را ارائه و دولت را هم نقد نمایند، اما اینکه روزهای ملی که مربوط به کلیت نظام و انقلاب و مربوط به آحاد مردم و همه طیف های سیاسی درون نظام است، مصادره گروهی خاص شود، پسندیده نیست.
 رییس شورای اداری لارستان بار دیگر متذکر شد: همه آحاد جامعه مراقب باشند که روز های ملی و مذهبی به خصوص در دهه فجر امسال به نفع جریان های سیاسی خاصی مصادره نشود و این مربوط به همه می شود.
 حسنی تصریح کرد: ادارات شهرستان بدون در نظر گرفتن مسائل جناحی و سیاسی اقدامات و فعالیت‌های چهل سالگی انقلاب را بیان کنند و آن را با زمان قبل از انقلاب مقایسه نمایند، چرا که در این چهل سال اقدامات شایسته و گسترده‌تری از زمان قبل از انقلاب انجام شده است.
نماینده عالی دولت در لارستان گفت: تنها جایگاه منحصر به فردی که توانسته است این نظام و انقلاب را به تثبیت و بالندگی و شایستگی برساند، و یک تمایزی بین انقلاب ایجاد کند، نظام مبتنی بر ولایت فقیه در کنار اتحاد و همبستگی مردم بوده است.
وی رمز پیروزی انقلاب را ولایت فقیه، اتحاد مردم و ارزش ها و احکام اسلامی دانست و افزود: تا وقتی این موضوعات باشد، انقلاب پویا و سربلندی کشور را در پی خواهد داشت.
 فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: همه ما دشمن مشترکی داریم و در طول این ۴۰ سال نیز توطئه هایی را استکبار برای این کشور طراحی کرده است، اما به فضل پروردگار و اتحاد مردم این نقشه ها ناکام مانده است و در دهه فجر هم ادارات ما به یک موضوع آنهم اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فکر کنند و از دیگر مسائل حاشیه ای پرهیز نمایند.
وی از دستگاه‌های خدمات‌رسانی همچون آب، برق، گاز، راه، بهداشت و درمان، کمیته امداد، بهزیستی، شرکت نفت، مخابرات، بنیاد مسکن و غیره خواست که  در راستای افزایش رضایتمندی و توجه به خواسته های مردم حرکت کنند و هدف اقدامات، رضایتمندی مردم باشد.
حسنی در ادامه از تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست تا هر چه سریعتر نسبت به ارسال پروژه های افتتاحی و همچنین برنامه‌های فرهنگی خود اقدام کنند.
وی در پایان در خصوص مشکلات مطرح شده از سوی نماینده معلولین هم گفت: معلولین مشکلات و درخواست هایی را دارند که بایستی دستگاه‌های ذیربط و اجرایی این مشکلات را بررسی و حل نمایند و در راستای مرتفع کردن مشکلات اقدامات خوبی را طراحی و اجرا نمایند.
 پیش از این نیز حجت الاسلام و المسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان و رییس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هم مطالبی را بیان کرد.
سخنرانی احسان طاهری معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان، حسن شفیعی رئیس اداره ثبت احوال لارستان، دکتر هوشنگ جعفرپور معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی لارستان و محمدرضا زائر مدیر عامل شرکت سهام عدالت شهرستان و اهدا لوح سپاس به شرکت های تولیدی برتر شهرستان از نظر فنی و بهداشتی از دیگر برنامه های جلسه شورای اداری شهرستان بود.

 


منبع : فرمانداری شهرستان لارستان

کد خبر : 70459
تعداد بازدیدها : ۱۴۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است